Free Website Translator

Bun venit pe ANIXAM ! Se cauta staff!

You are not connected. Please login or register

Autori preferati

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Autori preferati on Thu Jul 11, 2013 5:06 am

1- Kelley Armstrong:

Incep cu faimoasa serie " Foretele raului absolut". Sunt trei carti pe care le-am citit si recitit, atat sunt de grozave.
A mai scris deasemenea si " Luna plina" si " A doua luna plina". Doua carti fabuloase pe care le-am citit de curand.

2-Nina Malkin:

Desigur " Blestemul din Swoon". Chiar acum o citesc si mi se pare fantastica nu m-as mai desparti de ea.

3-Stephanie Meyer:

Ca si tine, Kira, am citit si eu seria " Amurg" dar inainte sa vad filmele. Si ai dreptate, nu se compara

4-L.J.Smith:

"Jurnalele vampirilor", am citit cartile si pot spune ca serialul e cu mult mai bun. Dar m-a atras ideea de jurnal, felul lor de a se descarca de sentimente scriind in jurnal si ideea de supranatural.

5-Charlaine Harris:

Am citit toate cele zece volume ale seriei " Vampirii Sudului" si m-a impresionat povestea lui Sookie si toata drama care se invarte in jurul ei.

6-Stephen King:

"Orasul Bantuit" , "Apocalipsa ", niste carti fantastice pe care chiar le recomand. Sunt tot in genul horror si sunt printre cartile mele preferate.

7-Clive Barker:

"Cartile Insangerate.", intocmai ca cele doua enumerate mai sus, sunt horror si superbe. As citi si reciti orice e scris de el.

8-J. K. Rownling

"Harry Potter" -sunt sapte volume:

1. Piatra Filozofala
2. Camera Secretelor
3. Prizonier din Azkaban
4. Pocalul de Foc
5. Printul Semipur
6. Ordinul Phoenix
7. Talismanele mortii

Cel mai mult mi-a placut a sasea " Ordinul Phoenix". Le-am citit pe toate inafara de a treia pe care n-o mai am si nu le gasesc pe net. Dar sunt super si merita vazute si filmele

9-Megan Crewe:

"Mai las-o moale cu fantomele", e geniala cartea. Adevarul e ca n-am terminat-o, dar nici mult nu mai am. E pur si simplu superba!

10-Becca Fitzpatrick

"Ingerul noptii" Nu am nimic de comentat, dar daca ar fi dupa mine, ar trebui s-o cititi toti, chiar e o carte buna!

O sa ma limitez la zece, desi am cu zecile de autori preferati.

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]